Stroj osudu - hodinkový efekt

Autor: Marek Mihok | 17.2.2011 o 14:34 | (upravené 17.2.2011 o 14:43) Karma článku: 4,67 | Prečítané:  572x

Stereotypná práca, nekonečná smena najradšej by ste boli už doma a tak sledujete čas. Pri pohľade na hodinky Vám prechádza zrak z toho ako sa to všetko vlečie a vy vnímate každý okamih, každé nadýchnutie, každú stotinu sekundy. V nádeji urýchliť čas nastáva presný opak toho čo chcete. Čas začína plynúť pre Vás radikálne pomalšie.

Nie je to len o spomalení času, ale o našich želaniach a snoch , ktoré tužíme urýchliť tým, napríklad keď na niekoho tlačíme, aby vám odpovedal na vašu otázku. Čím viac na niekoho naliehate, aby ste z neho dostali aspoň malú odpoveď, nastáva rovnaký stav ako pri hodinkovom efekte - ako som ho nazval.

Netlačte na pílu, osud jednoducho nejde urýchliť. Už veľa krát ste počuli čo sa ma stať, tak sa stane. Aj to tak naozaj v živote funguje. Možno mate pocit, že niektoré veci dokážete ovplyvniť. Samozrejme všetko je možné. Ako pristupujete ku veciam tak sa vám aj vracia. Zrejme sa občas pýtate sami seba „ prečo som taký, prečo druhí majú to a ja to nie- prečo sa nemám dobre, keď som vo všetkej skromnosti dobrý – prečo sa mne nevracia to čo dávam druhým?“. Odpoviem Vám odpoveďou hodinkového efektu, -pretože sa dívate stále na hodinky, pretože chcete niečo čo ešte ako keby nedozrelo.

Veci okolo Vás dozrievajú s časom ako kvalitne víno. Nazačiatku ako zasadíte vinič, ste sa rozhodovali akú odrodu vina by ste radi vlastnili, potom ste do prvého štepu museli investovať, nápad, peniaze svoju dušu. Vaše želanie mat na jazyku lahodne víno nešlo tak rýchlo. Vinič musel vyrásť, dozrieť. Museli ste pozberať hrozno, vylisovať ho a uložiť do dreveného suda. Až po istom čase cítite ako chuti vôňa výsledku a osobného uspokojenia.

Už asi chápete na čo narážam. Veľké veci prídu samé, keď ich budete najmenej čakať. Vyplňte si život zatiaľ aj inými vecami, ktoré Vás naplnia akýmsi blahom na duši. Nestrácajte čas s niečím, na čo čas ešte nedozrel. Trebárs máte cez obed hodinu voľna a doslova neviete čo od nudy, zoberte si do rúk knihu čo Vás zaujala a čítajte si, alebo si pustite obľúbenú hudbu a premýšľajte, snívajte o budúcnosti o tom aké by to bolo-keby ... a postupne sa pokúste niečo pre svoje sny urobiť. Čas ktorým si vyplníte voľne chvíle, nie je na zabíjanie nudy – je to Vás čas.

Možnosti ako si spraviť ten náš občas trpký život ešte trpkejším je veľa. No pochybujem o tom, že by sa ktokoľvek z Vás chcel trápiť. Mam malý recept pre nestatných, ktorí čakajú na spasenie. Odstráňte si zo života všetky ťažkosti, ktoré Vás robia nešťastnými a obkopte sa keď aj maličkosťami, ktoré Vám prinesú úsmev na tvári. Pokiaľ nemáte pocit, že ste nespokojní skúste pomôcť tým, ktorí na tom tak dobre nie sú. Zaujímavé na tom je, že pokiaľ máte v hrudi srdce, budete mat z toho úžitok aj vy.

A o čom bol tento článok, keď som nespomenul žiaden stroj času? Každý stroj je zhotovený z časti, tak isto ako aj život z pamätných etáp nášho bytia. Čas plynie rovnako pre všetkých. Veľké veci sa tvoria z veľkého množstva malých veci . Nepozerajte na hodinky proste žite a nestrácajte čas čakaním na ... ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Béla Bugár

Maďarskú menšinu na Slovensku reprezentujú v podstate od roku 1989 tie isté tváre.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?